Літня практика студентів БДМУ в Університетській клініці м. Любек (Німеччина)

опубліковано 21 жовт. 2014 р., 00:40 Відділ міжнародних зв’язків ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

“Хто пасивно чекає- в кінці-кінців отримує бажане, але тільки те, що залишилось після тих, хто діяв енергічно”, -Авраам Лінкольн. Спираючись на дану думку, четверо студентів Буковинського державного медичного університету: Парастивюк Євгенія, Волинська Марія, Юрчишина Ольга та Варварич Ірина, вирішили не втрачати унікальної можливості і пройти двомісячну практику в Університетській клініці м. Любек, Німеччина (Universitätsklinikum Schleswig-Holstein in Lübeck).

Здавалось, що два місяці занять літом – це так довго, але ось вони вже залишились за плечима і хотілось би з великим задоволенням поділитись враженнями. Наша практика почалась просто чудово: місто Любек зустріло нас прекрасною погодою, а в аеропорту нас очікував професор Карл Фрідріх Клотц, виконавчий директор анестезіологічного відділення медичної клініки Медичного університету м. Любек, з яким ми швидко знайшли спільну мову.

Після першої зустрічі і ознайомчої екскурсії по університету і клінічним базам, ми приступили до виконання головного нашого завдання —отримання необхідних навичок під пильним керівництвом викладачів клініки. Нам надали можливість спостерігати за віртуозною роботою професорського складу і брати участь в проведенні маніпуляцій, починаючи з первинного прийому пацієнтів і закінчуючи хірургічними втручаннями. Лікарі приділяли велике значення також теоретичній частині, включаючи як анатомію людини, так і аналіз фармакологічних властивостей призначуваних препаратів.

Однак, наші враження про літню практику пов’язані не тільки з навчанням. Організація нашого вільного часу була дуже різносторонньою і насиченою.

Проходження літньої практики в Університетській клініці м. Любек (Німеччина)  подарувало незабутні враження, неоціненний досвід і нових друзів, за що ми безмірно вдячні Буковинському державному медичному університету, нашому ректору проф. Т.М. Бойчуку і відділу міжнародних зв’язків!